Orak Odası

Orak Adası Turu Gökova Körfezi’nde ve Bodrum’a çok kısa bir mesafede bulunur. Bölgede çok iyi bilinen bir dalış noktasıdır. Günlük teknelerin yanı sıra herhangi bir gulet gezintisi her zaman yüzmek için burada demirlenecektir. Adanın çevresi, bir akvaryumda yüzmek gibi tanımlanıyor, o kadar güzel.
Bodrum Orak Adası, Kargıcık Bükü’ nün tam karşısında boylu boyunca uzanıyor. Mavi tur teknelerinin ve dalış teknelerinin uğrak yerleri arasındadır. Adanın yamaçları zeytinliktir ve adada yerleşim yoktur. Orak Adası ya da halkın kullanımı olan Oraklar, Bodrum’ a 16 kilometre uzaklıkta olup teknelerle yaklaşık iki saatte geliniyor.

Burası Muğla’ da görüp görebileceğiniz en güzel denizlerden sadece biridir.Uydudan bakıldığında orak şekline benzemektedir. Bu sebeple de bu adaya Orak Adası denildiği söylenmektedir. Adanın etrafı tertemiz bir suya sahip olmasından dolayı deniz dibinde görüş oldukça açıktır ve canlılık oldukça fazladır.

Bu da dalış sevenlerin bu Adası’ nı beden bu kadar çok sevdiğini göstermektedir. Sadece dalgıçlar değil tekneleri ile gelenler de bu adanın denizini temizliğinde ve berraklığından dolayı oldukça fazla sevmektedir. En önemli Mavi yolculuk güzergahlarından biridir Oraklar. Tekneler için sığınak iki koyu var.

Adanın doğu ve kuzey limanları rüzgara göre korunaklı ve demirlemeye uygun. Bu sebeple kimi mavi tur tekneleri bir geceyi bu adanın etrafında demirleyerek geçirmektedir. Denizi pırıl pırıl ve akvaryum gibi koyları vardır tam yüzmek ve dalmak isteyenlere göre.

WhatsApp chat