Bodrum Akvaryum Koyu

Bodrum Akvaryum Koyu Gümbet ve Bitez bölgelerinin arasında, güneye doğru 2 mil uzanan bir yarımada bulunuyor. Bu yarımadanın önünde ise Görecik Adası (İç Ada) yer alıyor. İşte bu iki yarımada arasında pırıl pırıl deniziyle görenleri kendine hayran bırakan bir koy oluşmuş; Akvaryum Koyu.Bodrum’a geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri de Akvaryum Koyu. Doğa harikası olan Akvaryum Koyu’nda mavinin her tonunu görebilir, hayvanların dünyasına eşlik edebilirsiniz. Pırıl pırıl turkuaz berrak denizi ve tertemiz koy insanları kendine hayran bırakıyor.

Tertemiz, cam gibi denizi ve içinde yaşayan deniz canlılarıyla yöre halkı tarafından ismi verilen Akvaryum Koyu, Bodrum’ da tüm Mavi Tur teknelerinin istisnasız uğradıkları yerlerden biri. Zaten gündüzleri günübirlik teknelerin akınına uğruyor Akvaryum Koyu. Geceleri ise mutlaka orada demirleyen birkaç tekne yer ediniyor.

Akvaryum Koyu’ nun hemen yanındaki girinti ise Küçük Akvaryum Koyu adını almış. Koyun hemen karşısında bulunan İç Ada’ nın üzerinde ise ördek ve kazlara ev görevi olmuş bir kulübe yer alıyor. Yani bu harika koya gelirseniz, bu şirin hayvanlarla yüzmenin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Akvaryum Koyu’ na düzenlenen tekne turları dışında, Bitez’ den uzanan patika yoldan, uzun bir yürüyüşle de ulaşabilmeniz mümkün. Yolunuz Bodrum düşerse, Akvaryum Koyu’ nu görmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

WhatsApp chat